Biz Kimiz

Üç nesildir çalışmalarına aralıksız devam eden Özler Tarım’ın temelleri 1982 yılında atılmıştır. İlk başta kendi yetiştirdiğimiz ürünleri dünyaya pazarlamak için kurulan Özler Tarım bugün Türkiye’deki yüzlerce üreticinin yetiştirdiği ürünleri 35’ten fazla ülkeye sevk etmektedir. Binden fazla insana yarattığı istihdam ve ülkemizin ihracatına yaptığı büyük katkı ile Adana’nın en önemli ticari kuruluşlarından bir tanesidir.

Bir kutu meyveden daha fazlasını sunan Özler Tarım; sosyal sorumluluk, izlenebilirlik, gıda güvenliği, sertifikasyonlar, çevrecilik, hizmet anlayışı ve yeni çeşitler gibi değerlere verdiği önem ile başta Avrupa ve Japonya olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde bilinen ve aranılan bir marka olmuştur.

Entegrasyona verdiğimiz önem sonucu kendi paketleme tesislerimizde işlenen ürünler geniş pazarlama ağımız tarafından perakende zincirlerinde  tüketicilerle buluşturulmaktadır. Aynı zamanda daha lezzetli ve verimli çeşitler geliştirmek ve çoğaltmak adına en son yatırımımız dünyada eşine az rastlanır modernlikte bir fidanlık olmuştur. Burada üretilen yüzbinlerce ağaç hem her sene kendi artan üretim yatırımlarımız hem de artık eski çeşitlerini yenileyip modernleşmek isteyen diğer tüm Türk üreticilerine dağıtılmaktadır.

Geleceğin meyveleri ile tanışın.
Ülkemiz ziraatine katma değer sağlayacak çeşitleri
sizin için test ediyoruz.

Üretiyoruz

Bölge ve Türkiye tarımına önemli katkıları bulunan, Özler Ailesinin; zirai üretim faaliyetlerini yürüten şirketi Baler Tarım da kendi meyvelerimizi yetiştiriyoruz. Birçok yeniliği ülkemiz ziraatine kazandıran, Kurucularımızdan Sn. Özbek ÖZLER’in “En Teknik Çiftçi” ödülüne layık görülmesinden bu yana çıtayı sürekli yükselterek, tarımda teknolojiyi en üst seviyede kullanıp daha kaliteli ve düşük maliyetli ürünler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Meyve üretimimizi; Ulukışla ve Adana’da, Baler Tarım Şirketimizin faaliyetleri ile, bu bölgelerdeki hem kendi hem de bakımını üstlendiğimiz 10.000 dönümden fazla araziyi organize ederek üretim faaliyetimize devam etmekteyiz

Paketliyoruz

Meyve paketleme sektöründeki faliyetlerimizi,1986 yılında kurulan Abdioğlu beldesinde narenciye bahçelerinin arasında tamda hizmet verdiği sektörle iç içe yerleşmiş olan, Starpak işletmemizde ve Adana organize sanayi bölgesindeki Özler Tarım paketleme tesislerimizde yapmaktayız.

Tesislerimizde kendi bünyemizde çalışan uzman paketleme personellerimiz ve tesislerimiz dahilindeki, sarartma ve soğuk hava depolarımız ve birbirinden bağımız narenciye paketleme hatlarımız, Fileleme makineleri, kutu kurma makineleri ile birlikte, her yıl artan talebi yeni yatırımlar ile karşılayan dinamik bir işletme olarak ilerlemekteyiz.

Yeni çeşitler

Yeni çeşitlerin ülkemiz ziraatine kazandırılması için Özler Tarım olarak sürekli denemelerde bulunarak

Maliyeti düşük, katma değeri faz ürünleri deneyerek ülkemiz ziraatına katmak için ortak çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda lisanslı çeşitler için fidan yetiştiriciliği de yapılmaktadır.

Bahçelerimizdeki Fidanları da biz üretiyoruz.

Paketleme tesislerimizde paketleyerek yurt içinde ve yurt dışında birçok bölgeye ihraç ettiğimiz paketlenmiş meyvelerimizi hasat ettiğimiz bahçelerdeki ağaçların fidanlarını da biz yetiştiriyoruz.

Kendi ve Bakımını üstlendiğimiz bahçeler için tüm fidan ihtiyacını karşılayarak, tohumdan, meyveye kadar üretimin her aşamasında olarak kaliteli ve güvenilir bir marka olma hedefimiz ile ilerliyoruz.

Özler Tarımında içinde Bulunduğu Özler Holding Bünyesindeki, Diğer Firmalarımız

Sosyal Sorumluluk

Kelaynak Havacılık

Sivil Hava Alanı

1 km uzunluğundaki pisti ile amatör ve profesyonel pilotların buluşma noktası olan Kelaynak, bölge için önemli bir değer ve mesire alanıdır.

Kazime Özler Okulu

Özler ailesi tarafından devlete bağışlanan Kazime Özler Okulu, Özler çiftlikleri ve paketleme evlerinin bulunduğu bölgedeki tek okul ve 300’ün üzerinde öğrenciye ücretsiz eğitim veriyor.

Kazime Özler Spor Kulubu

Voleyboldan atletizme kadar çeşitli spor dallarında 350’den fazla genç amatör sporcuya sahiptir.

Özler Vakfı

Eğitim Vakfı

Her yıl yüzlerce çocuğa aktif olarak eğitim bursu veriyor